Odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2023

W dniu 27.01.2024r. w strażnicy OSP Wyszyna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2023.

P1272322

Na samym początku uczczono minutą ciszy pamięć druhów zmarłych w ostatnim czasie: dh. Piotra Mordzaka oraz dh. Marka Synowicza.

Na przewodniczącego zebrania wybrano dh. Jerzego Sztupeckiego, a na protokolanta - dh. Magdalenę Sztupecką.

Następnie wybrano Komisję Mandatową w składzie: przewodnicząca dh. Katarzyna Szelągowska, sekretarz dh. Iwona Waszkiewicz, członek dh. Jakub Waszkiewicz.

Kolejno przedstawiono i przyjęto porządek spotkania.

Kolejnym z punktów zebrania było odznaczenie wyróżniających się druhów. Nadano medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” III stopnia (brązowy), odznaki "Strażak Wzorowy", oraz odznaki "Za wysługę lat".

Jeden z naszych najstarszych druhów - dh. Józef Bielski otrzymał odznakę " Za wysługę lat 70".

Następnie Komisja Mandatowa stwierdziła prawomocność zebrania - w zebraniu walnym uczestniczyło 34 z 44 członków zwyczajnych, co stanowiło około 77% stanu osobowego

Po odznaczeniu członków naszej organizacji, Prezes OSP Wyszyna - dh. Stanisław Wiśniewski przedstawił sprawozdanie z działalności OSP za rok 2023r.

Następnie sprawozdanie finansowe za rok 2023 przedstawiła Skarbnik - dh. Magdalena Sztupecka, zaś sprawozdanie Komisji Rewizyjnej wygłosił Przewodniczący komisji - dh. Marek Przybylski.

Po tym plan działaności na rok 2024r. przedstawił dh. Prezes Stanisław Wiśniewski, a plan finansowy na 2024r. skarbnik - dh. Magdalena Sztupecka.

Następnie Komisja Rewizyjna przestawiła wniosek o udzielenie Zarządowi absolutorium za rok 2023r., a Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium.

Następnie nastąpiła cześć zebrania "wolne wnioski", gdzie zaproszeni goście zabierali głos - wśród tematów przewijał się plan pozyskania średniego samochodu pożarniczego, budowy garażu dla tego samochodu, oraz wykonania nowej drogi w Wyszynie.

Następnie podjęto uchwałę o prowadzeniu uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, oraz zatwierdzono uchwałę nr 1 Komisji Rewizyjnej z dnia 07.01.2024r. w sprawie zmian w składzie osobowym Komisji (wobec śmierci dh. Piotra Mordzaka, Komisja powołała na członka dh. Dariusza Mordzaka).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP - dh. Lech Dąbrowski, Przewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej - dh. Jan Kołodziejski, Wójt Gminy Stara Biała - p. Sławomir Wawrzyński, Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP - dh. Krzysztof Perkowski, p.o. Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku - st. bryg. Jacek Starczewski -, przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała - dh. Małgorzata Lewandowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie - p. Katarzyna Warczkowska.

Podsumowanie ubiegłego roku:

W roku sprawozdawczym odbyło się 5 posiedzeń zarządu oraz 4 inne zebrania. Męska drużyna pożarnicza odbyła 10 a drużyna MDP 12 spotkań.

W zeszłym roku nasza jednostka uczestniczyła w 19 akcjach ratowniczych, w tym: w gaszeniu pożarów 5 razy, w likwidacji miejscowych zagrożeń 14 razy.Wyjazdów gospodarczych w roku 2023: 17.

W akcjach brali udział druhowie: Jacek Kapuściński 13 razy, Marcin Kapuściński 13 razy, Radosław Wiśniewski 7 razy, Marcin Gach 7 razy, Hubert Różański 6 razy, Dariusz Waszkiewicz 4 razy, Przemysław Przybylski 4 razy, Łukasz Chrapkowski 4 razy, Grzegorz Kapuściński 2 razy, Dariusz Mordzak 2 razy.

W Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w 2023r. w Proboszczewiczach wzięły udział drużyny OSP i MDP i obydwie zajęły V miejsce.

W kursach szkoleniowych uczestniczyli druhowie: Dariusz Mordzak i Patryk Krajęta, którzy ukończyli szkolenie podstawowe strażaków ratowników

W roku 2023 przeprowadzono 1 pogadankę prewencyjną dla dzieci i młodzieży.

W roku 2023 przeprowadzono następujące prace gospodarcze: naprawa i modernizacja elewacji budynku strażnicy (z funduszu sołeckiego), modernizacja instalacji elektrycznej zaplecza kuchennego oraz dokonano wymiany lamp na sali na lampy ledowe.

W zeszłym roku nasz sprzęt i wyposażenie powiększyło się o 12 kompletów ubrań koszarowych dla MDP, 2 koszulki dla MDP, 2 kpl ubrań specjalnych NOMEX, 1 parę butów, 2 kominiarki niepalne, prądownicę W-52 - 2szt., mundur strażaka - 1 kpl.

W zakresie gospodarskim zakupiono naczynia i sztućce na wyposażenie zaplecza kuchennego z wyprzedaży Centrum konferencyjnego (Naftoremont).

Otrzymaliśmy z ORLEN S.A. defibrylator AED.

Z prac remontowych zamontowano nowe lampy na sali, oraz położono tapetę.

Druhowie naszej jednostki brali również udział w adoracji Grobu Pańskiego oraz w obchodach 50-lecia Gminy Stara Biała.

Plany na następny rok:

Dalsze starania w celu pozyskania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego w 2025r. na 100-lecie założenia naszej jednostki; zakup 2 kpl aparatów ochronnych dróg oddechowych, zakup 2 czujników bezruchu, zakup 3 węży W-52 i 3 węży W-75.

Planowane są prace dotyczące przełożenia chodników - opaski wobec strażnicy, remont korytarza, oraz malowanie ogrodzenia.